India pärl- “Väike Tiibet”
India põhjaosa Kašmiiri kutsutakse Aasia Šveitsiks või „Ületamatu Ilu Kuningriigiks“- ilu ja Kašmiir on sünonüümid.
Parim aeg Kašmiiri külastamiseks on märtsist kuni oktoobrini. Meie oma ringreisi vältel saame osa “Väikese Tiibeti” sügisvärvide lummavast ilust. See reis on mõeldud looduse ilu ja võimsuse nautijatele ja neile, kes huvitatud millestki täiesti uue avastamisest. Öeldakse, et see, kes pole Kašmiiris käinud pole ka tõelist ilu näinud. Paljud India ja Tiibeti pühamehed armastavad mediteerida Ladakhi kloostrites ja pöörduvad sinna ikka ja jälle tagasi.
Suursugused mäed Ladakhi (Väike Tiibet) pealinna Leh ümbruses on umbes 6000 meetrit kõrged, kuid paarsada kilomeetrit eemal on ka seitsmetuhandelisi, millest osad on tänase päevani vallutamata. Ta asub põhjapool Himaalaja peaahelikku ning orgude põhjad asuvad 3500 meetri kõrgusel merepinnast või veelgi kõrgemal. Tiibetiga sarnane on ka religioosne ja kultuuriline taust – tiibeti budism. Kuuludes Jammu ja Kashmiri osariigi koosseisu, on Ladakh siiski poliitiliselt India üks “tundlikumaid” piirkondi, mis avanes välismaalastele alles 1974. aastal.
Tänasel päeval on turistid Ladakhi piirkonda taas teretulnud ja kašmiirid pingutavad nende nimel väga. Neil ka on, mida näidata, sest Kašmiir ei ole üldsegi tavaline India – seal ei ole kuumust, mustust ega rikutust. Nahavärvilt on inimesed palju valgemad. Enamasti moslemid, aga elavad sõbralikult koos hindude ja kristlastega. Need on inimesed, kes on siirad, rikkumata, loodusesõbralikud ja erilised.
Kašmiirid teavad, et nad elavad maailma ühes ilusaimas paigas – nad on oma maa üle uhked, öeldes, et kui taevas maa peal on olemas, siis see on siin.
Leh´i vaatamisväärsusteks on vanalinn, Tiibeti turg ning imposantne 8-korruseline kuningapalee. Leh´i lähedal Induse orus võib külastada Stoki palee-muuseumit, endisaegset kuningapere suvepaleed, samuti arvukaid budistlikke templeid ja kloostreid. Leh`st põhja jääb 5602 meetri kõrgune Khardung La, mille muudab vaatamis- ja külastusväärseks fakt, et tõenäoliselt on tegu maailma kõrgeima auto-kuruga. Kui kuru on lumevaba (juuni lõpust septembri alguseni), viib džiip üle kuru 4-6 tunniga, tagasi tuleb sõita mõnel järgmisel päeval, sest üldjuhul juhid keelduvad samal päeval seda ränka teed uuesti ette võtmast.
Rühmale päringu alusel.